Arvajad

Žürii asemel on seekord siit-sealt tuntud Arvajad, kes kommenteerivad vabal valikul sildipilve tekkinud ajaveebe. Arvajate ülesanne on kiita ja kritiseerida konkursile esitatud ajaveebe. Arvajate kommentaarid ei mõjuta konkursi tulemust.

Aivo Jürgenson

Tere, olen kümnendat aastat info- ja kommunikatsioonitehnoloogia üliõpilane ning umbes samakaua ka sama eriala tööline erinevates ametites. Kogu selle aja jooksul olen küll osavalt hoidunud omaenda blogi ja kodulehe tegemisest, kuid mingil määral olen siiski avalike tekstide kirjutamise ja eriti teiste blogide lugemisega kokku puutunud. Võibolla seetõttu arvati ka mind ajaveebi arvajate hulka.

Need vähesed kirjatükid, mis ilmumiseks on heaks kiidetud, on tutvumiseks saadaval:

http://digitark.ee/?author=9 lehel

 

Andrus Purde

Mina olen Andrus - õnnelik pereisa (oma üheliikmelises peres), turundaja Skype'is, turundusfirma Pravda asutaja ning lohesurfi, reisimise, reklaami, lugemise ja kirjutamise sõber. Oma blogis kirjutan asjadest, mis huvi pakuvad - turundusest, lohesurfist, reisimisest, 21. sajandi pereelust, Londonist, kus ma praegu elan, ja üldse - elust. Lisaks mõned luuletused, mida keegi mujal avaldama ei soostu.

http://tuhat.pravda.ee/

 

Arkadi Zuk

Mina olen Arkadi Zuk. Olen kogu oma teadliku elu
olnud väga aktiivne blogija. Kui internetti ei olnud, siis
blogisin manuaalselt ja verbaalselt. Ühel kenal päeval (oli
vist neljapäev) tundsin, et ainuüksi oma blogisse
kirjutamine ei paku piisaval määral väljakutseid. Tänaseks olen eesti blogimaailma vaieldamatu autoriteet/ühiskassa pidaja ja palgaline poliitkommentaator.

Minu suhe ajaveebidega on kirgline.

Minu ajaveebid on:
http://uhkeloom.blogspot.com/ ja http://baarilett.blogspot.com/

http://baarilett.blogspot.com/

 

Aron Urb

Olen viimased neli aastat tootnud suures koguses visuaalset vaatamisväärsust. Umbes kaks aastat tagasi muutusin nii julgeks, et hakkasin kraami avaldama ka blogis. Lähtuvalt oma erialast, kajastan tihtipeale piltidel sotsiaalset realismi. Soolisele iseärasusele viidates ei ütle ka ära kenade tütarlaste pildistamisest, kuid viimase aja eriliseks kireks on Eesti indi-skeene jäädvustamine, täiesti ilma soopõhise valikuta.

Blogimisest on välja kasvanud ka fotonäitus ja kindlasti ei jää see viimaseks. Virtuaalmaailmas kondan enamasti uudiste, fotograafia ja muusikaga seotud avarustes.

http://orants.blogspot.com

 

Birgit Pauklin alias vonbi

Minu puhul on tegu muusikalise süvakaevuri, helihoidiste keetja ning fotograafilise stopperiga. Ei ole end siiani suutnud (ega usu ka tulevikus suutvat) pärjata mingi konkreetse kutselise tiitliga ja on karta, et Teil tuleb ka edaspidi tegemist teha igasse ilmakaarde kombitsaid sirutava vonbi-monstrumiga.

Meeldib vaadelda, kuidas kultuurid ning trendid oma juuri kohalikku maapinda suruvad ning uurida kanaleid, mida mööda nad voolavad. Ei armasta kestakultuuri ning sahmerdamist sahmerdamise ning olemist olemise pärast. Olen jõudnud veendumusele, et vaeva tuleb näha, kuid parim tulemus saavutatakse pingutuse ning jõudeoleku vahe laveerides.

Omavoliliselt olen haaranud eluspordikommentaatori ametiposti ning üritan ka teistele huvilistele raporteerida sündmustest boksipeatustes ning keerdkäikudest nõelasilmades.

Kooselu blogiga on olnud pikaajaline, mis on nüüdseks kulmineerunud ja jäänud stabiilseks aadressil:

http://vonbi.cmyk.ee

 

Daki alias Dagmar Lamp

Mina olen Daki. Teate küll. Blogimaailm on mu teine elu, või tähendab... Väga suur osa mu elust on seotud digimaailmaga. Kui ma hakkaks üles lugema sõpru, keda olen tänu blogile saanud, jääb väheks nii kahe käe sõrmedest, kahe jala varvastest ja üldse jäsemetest. Tänu blogile olen ma lõpuks hakanud kirjutama (NB! hoidke minu ja Epp Petrone tegemistel silma peal;), kohtunud paljude toredate inimestega ning jõudnud tagatipuks ka ristsõnasse... See viimane on üks sürreaalsemaid asju, mis üldse võib inimesega juhtuda, uskuge mind.

Minu blog on olnud minuga juba mitu aastat, vahepeal ma üritan mõelda, et millega siis tegu ja kas ilma ei saaks, aga heidan need mõtted peagi peast. Blog elab ammu juba oma elu, minu sõrmed lihtsalt on abivahendid. Ma ei tea, kuhu daki.tahvel.info läheb, ta on minust juba täiesti sõltumatu.

Blogosfääris on nii palju huvitavaid ja toredaid inimesi, häid ja andekaid kirjutajaid. Neile tuleb vahel pai teha. Ajaveebi konkurss on selleks hea võimalus.

http://daki.tahvel.info

 

Dan Heering

Meri ja laevad on mind huvitanud juba lapsepõlvest saadik. Isa meremehe lugusid kuulates unistasin ka ennast kaugetele maadele seitsme mere taha. Väikese poisina jooksin enam-vähem kõik laevad, millel isa seilas, risti ja põiki läbi. Sealt on see merearmastus külge jäänud. Nii olen olnud keskkooli ajal vetelpäästja, hiljem lõpetanud Eesti Mereakadeemia insener-laevajuhi eriala, sõitnud maailmameredel mitu aastat tüürimehena ja töötanud projektijuhina ühe Eesti suurema Phare projekti juures. Ka hetkel on kõik minu tööd ja tegemised seotud merendusega.

Alustades tööd projektijuhina 5 aastat tagasi hakkasin huvi tundma erinevate veebirakenduste vastu. See viis mind kokku e-Demokraatia seminaril inimestega, kellel juba mitu aastat kokkupuudet blogidega. Sealt oli lühike samm enda blogi esimese postituseni http://www.mereblog.com/?p=3

Peale aastast ”maa peal” töötamist leidsin, et ei ole võimalik kuskilt leida uut ja huvitavat informatsiooni merenduse kohta. Tundus, et see ala pole piisavalt huvitav suuremale ringile. Enam-vähem ainus allikas info saamiseks oli igalaupäevane saade Meretund, mida Hubert Veldermann juba aastaid veab. Siit tuli idee alustada kodulehega, kuhu võiks kokku hakata koguma huvitavat informatsiooni ja uudiseid merendussektori kohta. Siia juurde kuuluvad kindlasti ka huvitavad meremeeste lood. Ajaveeb tundus olevat kõige lihtsam viis selle idee teostamiseks. Algselt oli blogi nimi Kopablog, mis oli tuletatud minu hüüdnimest ”kopamees”. Hiljem muutus nimi Mereblogiks. Kaasautorite kaasamisel õnnestus muuta blogi mitmekesisemaks. Eelmisel aastal korraldatud ajaveebide konkursil õnnestus Mereblogil ära napsata parima grupiblogi tiitel.

9. aprillil saab Mereblog kahe aastaseks. Palju õnne meile :)

http://www.mereblog.com

 

Elina Kasesalu

Tere! Mina olen Elina ja mul on suur au, et mind kutsuti osalema Ajaveebi.

Mõned aastad tagasi, kui deviantARTi konto tegin, pidin mõtlema omale kasutajanime ja kuna mind millalgi 80ndatel sipsikuks kutsuti triibulise pükskostüümi pärast, saigi mu nimeks sipsic ning sellise kasutajanimega võib mind virtuaalmaailma paljudest nurkadest leida.

Oma isiklikku blogi alustasin pool aastat tagasi. Blogi annab hea võimaluse end väljendada üheaegselt nii sõnas kui pildis. Ma ei oska öelda, kui püsiv blogija ma olen ja kui kaua ma sellega veel tegelen, sest aeg on näidanud, et sama kiirelt kui mul vaimustus mõnest asjast tekib, see ka sama kiirelt kaob. Aga eks siis, kui ma enam blogimaastikul ei astu, jätan ma kindlasti mõnes teises kohas oma sõrme-, foto- ja jalajälgi…

Muidu olen õppinud graafilist disaini ning hetkel töötan reklaamifirmas. Aga tegelikult meeldib mulle hoopis pildistada ja disainida kõikvõimalikke kahe- ja kolmemõõtmelisi asju. Nii et loominguliselt ma ennast ei piira!

http://sipsic.blogspot.com/

 

Epp Petrone

Olen ajakirjanik, hetkel ajakirjas Eesti Naine. Oma blogi hakkasin pidama kaks aastat tagasi New Yorgis elades, nüüd läheb kolmas kuu tagasi Eestis. Netikodu on mul http://eppppp.tahvel.info. Laps on mul Marta, temaga seotud jutte saab lugeda www.martaest.blogspot.com. Mees on mul ka, ajakirjanik Giustino, kes oma Eesti asja ajab www.palun.blogspot.com ja lapselugusid pajatab www.martaeng.blogspot.com. Siis on mul veel hunnik salablogisid ;) Ja kerge sõltuvus blogimaailmast (nii lugemisest kui kirjutamisest)..

http://eppppp.tahvel.info

 

Gabriela Järvet

Just praegu pildistan palju, inimesi ja nende nurki enda liikusmistrajektooridel. Ilmselt on mul vaja inimesi, et nende taustadest ja olemise skeemidest aru saada, selle läbi näen enda suhtumisi. Iseenda psühholoog olemine.

Piltide tegemine ja vaatamine ei nõua päritolu ega kuuluvust ega haridust ega ka mõistmist ( täiesti süüdimatult võib valesti mõista - pilt on pilt edasi ). Fotoblog on visuaalne märkmik ja enda portreteerimine. Konspekt enda ajast läbi klaasitüki. Täiesti pretensioonitu, mõnus ja aus.

http://plahvatus.blogspot.com/

 

Heimar Lill

Olen blogikataloogi blog.tr.ee üks asutajatest ja lehe kujunduse eest vastutav isik.

Pean koos kamraad Andrisega Technic Kitcheni nimelist ajaveebi. Kui aega üle jääb õpin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias kultuurikorraldust ja manageerin fenomenaal-rahvuslikku-ägemuusika ansamblit Nikns Suns (www.niknssuns.com).

http://web.tahvel.info

 

Helene Vetik

Olen Helene, Vetik.

Ma olen graafiline disainer. Muidu väga liiga multiinstrumentalist, küll olen ma luuletaja ja filmija, kokk ja laulja. Nii mind ei jätkugi kõigeks korralikult ja iga osakene elust saab vaid piiratud osakese minust.

Jälestan tavalisi imalaid argipäevi ja igavaid inimesi.
Loodan tohutult kõvasti, et nende tulnukate seas kes Maa kasvatasid leiduvad ka greenpeace ufod ja varsti mulle järgi tulevad.

Kui maailmalõpp hakkab tulema, sõidan Lasnamäele ja kallistan oma koera, sest ta ei saa aru mis toimub.

Blogimise alustasin Veebruaris 2005, enne seda paisutasin niisama üle interneti oma kohutavaid luuletusi ja armastuslugusid. Väga vähesed jäksavad või teavad mind lugeda, aga vahest nii ongi hea.

http://piiratud.blogspot.com

 

Henrik Roonemaa

Olen ajakirja [digi] peatoimetaja ja vaba rühmituse Tehnokratt mitteametlik liige. Tegelen päevast päeva info kokku korjamise ja seedimisega ning selle käigus ka uute ja huvitavate ajaveebide otsimisega. Viimasel ajal on õnnestunud leida mitmeid selliseid ajaveebe, mis RSS-lugejasse pidama on jäänud. Huvitav, millest see tuleb.

Kuna mitmeski mõttes on ajakiri mu ajaveeb, siis mu isiklik henrik.tehnokratt.net viimasel ajal millegagi väga hiilanud ei ole. Mõnikord ma kirjutan sinna siiski enda arvates olulisi või naljakaid asju ja siis saavad inimesed aeg-ajalt valesti aru. Hetkel mõtlen, mida teha [digi] ajaveebilaadse uudistesaidi digi.ee-ga.

http://www.digi.ee/

 

Indrek Martin alias BC

Uued ja uudsed asjad on mind alati köitnud ja ikka on olnud soov esimeste seas need ka ise omal nahal ära proovida, et siis teistele hiljem õpetussõnu jagada ;)

Blogimaailma avastasin enda jaoks 2004. aastal. Varem olin ma enda jaoks olulisi asju pigem kodulehe vormis veebi välja pannud - http://www.hot.ee/voyag/ . Aga kuna tavaveebilehe tegemine oli blogiga võrreldes palju tüütum siis laisk nagu ma olen läksin kergema vastupanu teed ja hakkasin olulisi asju edaspidi blogi(de)sse kirja panema. Nii sündisid hiljem ka palju kära ja vastakaid arvamusi tekitanud blogi Eesti valestiparkijatest - http://wrongparking.blogspot.com/ , kui ka meie hiljutise India reisipäeviku veebiversioon - http://indiareisikiri2006.blogspot.com/ .

Nagu näha sobib blogi põhi väga hästi erinevat tüüpi teemade kajastamiseks.

Aja jooksul olen aga ise hakanud pöörama rohkem tähelepanu pigem blogide sissekannetele (kuna loen enamust neist üle RSS'i) kui nende välimusele, sellest johtuvalt ka minu enda blogide väga minimalistlik kujundus.

Isiklikus blogis - http://voyag.blogspot.com/ - olen viimasel ajal enam ruumi andnud enda ühele suurimale hobile - fotograafiale, aga ka päevakajalised teemad leiavad ikka ja taas tee selle ajaveebi sissekannetesse.

I may be getting older, .... but I refuse to grow up!

http://voyag.blogspot.com/

 

Kaarel Arb

Tere, minu nimi on Kaarel ja ma töötan katsejänesena isiklikus indi-laboris, eesmärgiks uurida, kui võimalik on ära elada ja tervet mõistust säilitada tegeledes vaid endale huvi ja rahuldust pakkuvate asjadega, mis minu jaoks on üldiselt liigitatav sõnade "muusika" ja "popkultuur" alla. Nagu eelnevast näha, on kõrvalhobiks võimalikult pikkade ja segaste lausete koostamine. Senised katsete tulemused: nälga pole veel surnud, mõistuse koha pealt tundub, et algmaterjal polnud juba kiita.

Minu esimene ajaveeb sai alguse ehk umbkaudu 3 aastat tagasi ja oli ehtne "ärkasin vara, sõin ära kaks muna"-stiilis blogi, mis väga pikka elu ei nautinud. Edasi tekitasin peamiselt indiesuunitlusega muusikablogi "Helinälg", mis veidi vähem kui aasta tagasi puhkuse võttis, kuid varsti nii veebis kui paberil naastes proovib tõhusalt täita muusikaajakirjakujulist tühikut kohalikus kultuuriruumis. Seda siis kohe, kui ajakirja tegus toimetus kuskilt raha leiab. Annetused on teretulnud.

Kuigi ma hetkel isiklikku ajaveebi ei avalda (kirjutan sahtlisse), toob RSS-feed minuni iga päev lugemismaterjali, mis mahult ligikaudu võrdne gümnaasiumi kohustusliku kirjanduse teostega (kui see palju ei tundu, siis ma käisin kirjanduse eriklassis). Tublisti üle poole kõigist neist blogidest on muusikateemalised, aga samamoodi loen ma nende kaudu, mida mu sõbrad teevad, vaatan fotosid viimastest kontserditest, uurin, milliseid kultuurisündmusi tulevikus oodata ja millist retsepti õhtul köögis proovida. Kas on üldse midagi, mida blogide kaudu teada ei saa? Ehk peale Ajaveebi võistluse lõppu oskan öelda.

Minu ajaveeb on muusika, mida ma kuulan:

http://www.last.fm/user/miskurat/

 

Kaarel Nurk

Kuulun arvajate hulka, kuna võitsin eelmise aasta ajaveebide konkursi.

Võitsin ilmselt seepärast, et jagan pildindust, mitte blogindust. Vaadanud olen siiski enam-vähem kõiki kohalikke fotoajaveebe ja mõne kohta oman arvamust.

http://thesupersnap.blogspot.com/

 

Ki wa

Mina olen Ki wa, vahel ka esinejanimega KIWA või Kiwanoid. Vabakutseline kaasegne kunstnik ja kuraator, mis enamasti tähendab projektide sebimist ja minu puhul muusika/helieksperimentidega tegelemist.

Kuraatorprojektidest väärivad mainimist hiljuti ilmunud eesti eksperimentaalkirjanduse antoloogia Kangelasema Toitepiim (nihe.ee/kangelasema), elektrot ja punki ühendav kabaree Olematute Bändide Festival ning näitus Tekstist Masinani (http://2005.moskva80.com/kiwa_est.html).

Blogisid ma stabiiliselt väga ei loe, kuna töötan läpakaga, siis olen küll 24 h online, aga keskendun rohkem muusikaga seotud infole. Tihedamini olen lugenud Kivisildniku blogi, kuna ta meeldib mulle kirjanikuna ning sobitub sellisena ülihästi blogiformaati. Kuna mulle meeldib autobiograafiline tekst, siis aegajalt olen lugenud ja omal moel nautinud juhuslikult leitud pihimuslikumat suunda esindavaid blooge. Panin ka enda tekste vahepeal ühte bloogi (friiknull.blogspot.com) aga seoses passwordi unustamisega ma seda enam ei updeidi.

http://nihe.ee/kiwa

 

Kristjan Otsmann

Juhin Eesti Ekspress veebi ning olen üks neist inimesist, kes valib, milliseid ajaveebikandeid avaldame meie Veebium rubriigis (http://www.ekspress.ee/veebium/). Ülejäänud tööaja olen tehnoloogiaajakirjanik ning toimetan meie tehnoloogialisa "Homme".

Vabal ajal pean haruharva oma ajaveebi vurle.blogspot.com ning nokin siit-sealt huvitavaid viiteid aadressile del.icio.us/kristjanotsmann. Minu last.fm profiil: http://www.last.fm/user/kristjanotsmann

http://vurle.blogspot.com

 

Lounamaa

Mina olen IMK-s lounamaa varjunime all kirjutav inimene, kellele tehti bloogikaaslaste poolt kollektiivselt ülesandeks asuda Ajaveebi 2007 Arvaja vastutusrikkale tööpostile.

Annan aeg-ajalt oma tagasihoidliku panuse Eesti kõige kaunima kollektiiviga bloogi, mis jäi eelmise aasta Ajaveebi konkursil rahvamasside meelehärmiks napilt ilma parima grupibloogi tiitlist.

Olen IMK-sse kirjutanud klubi asutamisest alates, ehk 2003. aasta detsembrist, mil tänaseks mõningase arengupeetusega võitlev bloogibeebi ämmaemand Liisa (Itiga kahasse peetavast päevikust, teate küll) käte vahele vupsas.

Nartsissismi marutuultes karastunud klaviatuurikaptenina asun nüüd arvustama teiste enesenäitajate saavutusi.

http://imk.ee/

 

Mart Parve

Mina olen Mart Parve. Mina juhin projekte. Hetkel leiavad need projektid aset Vaata Maailma sihtasutuses ja AS Sertifitseerimiskeskuses. Kui tahad ID-kaardiga panka logida või digiallkirja anda, siis oleme just meie need, kes hakkavad biti- ja baidiveskeid ringi ajama. Kui projektid on juhitud, lähen koju ning olen abikaasa ja isa. Aga enne koju minekut lähen trennist läbi ja mõnikord ka koolist. EBS-ist.

"Sellel mehel on kõvasti pauku," ütlevad osad tunnustavalt. Teised väljendavad täpselt sedasama asja, aga laitvamal hääletoonil: "Parve on üks paras lapsesuu!" Kõik õige. Olen sirgjooneline inimene, kes tahab asju lihtsamaks mõelda – mitte keerulisemaks. Neid lihtsaid mõtteid olen nüüdseks umbes 2 aasta jagu ka blogisse üles tähendanud. Miks ma blogin? Peamiselt selleks, et mõtted läbi kirjutada ja neist midagigi sotti saada.

http://mart.tehnokratt.net/

 

Mats Volberg

Olen Mats Volberg, Tartu Ülikooli filosoofia tudeng ning vabakutseline eluvaatleja (selle viimase ma varastasin kuskilt).

Isiklikku veebilehte, mis oma sisaldas paljut, mida praegu kirjutaksin blogisse, hakkasin pidama juba põhikoolis. Keskkoolis pidasime kambakesi klassi kodulehte, mis samuti blogilaadseid elemente omas. Esimese päris blogi sissekande tegin 2005. aasta suve alguses.

Kirjutan ja avaldan üsna valimatult kõike: filosoofilisi mõttekäike, arvamusi ühiskonnas toimuvast, vaatamis/kuulamis/lugemissoovitusi, seike isiklikust elust, fotosid, koolitöid ja mida kõike veel.

Peale tuttavate oma eluga kursis hoidmise, kirjutan, et ise kirjutamises ja mõtlemises paremaks saada ja et pakkuda ehk teistelegi huvitavat lugemist. Pilte näitan peamiselt kajastuslikel aga ka esteetilistel eesmärkidel.

Aktiivselt silma hoian peal mitmekümnel teisel jutu- ja fotoblogil ning alati tundub, et peaks rohkem lugema ja vaatama.

http://mcv.planc.ee/

 

Peeter Marvet

Tegelt olen mina Põhjamaade vanim blogija (oh-my-god, see oli tervelt '96 kui ma Afkal R2 Võrgutajas resident-külaliseks hakkasin http://www.goodwin.ee/pets/r2) - ja sellest lähtuvalt ka suurim iriseja, permanentne kirstunael, KAPO ränd-tuulelipu laureaat jms. Aga kuna 2007.ajaveeb.ee reeglid on eelmisest inkarnatsioonist oluliselt etemad oleks ilmselgelt liiga ebaõiglane jätta ennast vabatahtliku arvajana üles andmata.

http://www.tehnokratt.net/

 

Priit Kallas

Olen internetihuviline ettevõtja. Viimased kuus, seitse aastat olen üritanud sotti saada, kuidas internetis paremini silma paista ja mida teha selleks, et internetis avaldatav materjal külastajale soovitud mõju avaldaks. Olen üritanud seda teadmist ka teisteni viia: Eturundus ja Äripäeva seminaridel, loengutel EBSis, mitmetel teistel koolitustel ja Sevenline internetiturunduse ajaveebis.

Ajaveebindusega olen kokku puutunud umbes 4-5 aastat. Alguses lingiblogi-laadse asjaga, hiljem kahe „päris“ ajaveebiga: Sevenline internetiturundus ja targutaja.info. Vimane neist sai eelmisel aastal siin sooja vastuvõtu osaliseks. Mainitud keskkonnad on praegu suhteliselt vaikseks jäänud, sest kool ja töö nõuavad oma.

http://www.sevenline.ee/blog/

 

Priit Salumaa

Üldiselt pean ma ennast tarkvaraarendajaks, see ongi mu professioon - kirjutada telefonidele softi. Kuid mind ja blogisfääri ei seo üldse see, millega ma leiba teenin, vaid hoopis kaks minu hobidest. Need on riimide kirjutamine ning pildistamine.

Luuletajaks ei ole ma end kunagi pidanud, sest Puškin ja Liiv olid luuletajad, enamus kirjamehi... aga midagi muud, nii minagi - riimimeister. Samuti ei pea ma end tõsiseks fotograafiks, sest pildistanud olen küll aastaid ning see hobi peab end ise ka juba üleval, kuid nagu ütlesin, leib tuleb lauale mujalt.

Nii ongi minu blogi põhiliselt riimiblog, kuhu lendab pea kogu must materjal. Selleks, et asi väga üheülbaline poleks, lisan vahetevahel pilte, mis on minuarust... head tulnud. Ning ehk enda spetsiifikast lähtuvalt tunnengi põhiliselt huvi just fotoblogide ja loovate inimeste blogide vastu.

http://arstionu.blogspot.com

 

Raimo Matvere

Olen Raimo Matvere, IT-nõuandeblogi Digitark toimetaja.

Minu kokkupuude ajaveebi pidamisega on kestnud vaid umbes pool aastat ning on ennekõike tööalane. Vean ja toimetan Digitarga blogi, mis annab lihtsale inimesele IT nõuandeid. See on omamoodi missioon ja väljakutse olla vahelüliks, et tuua asjatundjate teadmised itivärgist ja e-elust inimkeeles lugejateni.

Ise naudin ma sisukat, vaimukat, hoogsat, ootamatut teksti - seda mitmed ajaveebid mulle pakuvad ja seepärast neid ka ise jälgin. Palju häid mõtteid ütlevad välja inimesed, kes ei ole ei kirjanikud ega ajakirjanikud ja seega ei kammitse neid oma ajaveebides vajadus olla mingil konkreetsel professionaalsel tasemel. Isiklikku ajaveebi ei ole ma pidama hakanud. Kui tunnen, et mul tekib vastupandamatu soov või vajadus midagi avalikult öelda, siis teen ehk kunagi ära kah.

http://digitark.ee

 

Rain Rannu

tags: "ettevõtja", "mobiiliteenuste pakkuja", "mobi asutaja ja partner", "rainrannu.blogspot.com", "blog.mobi.ee/author/rain-rannu/", "tartu", "tallinn", "maailm", "kuulab muusikat", "teeb pilte", "loeb raamatuid", "treenib maratoniks ja triatloniks", "omab paari blog.tr.ee aktsiat", "kasutab blog.tr.ee-d hommikuse ja õhtuse ajalehena"

http://rainrannu.blogspot.com

 

Risto Räägel

Olen Risto Räägel, erialaks on majade joonistamine ja projekteerimine.

Ise alustasin blogimist üle aasta tagasi seoses peegelkaamera omamisest tekkinud pildihulgale. Blogi on minu jaoks väljund oma pilte teistega jagada. Samuti loen huviga teiste blogisid ja imestan jätkuvalt, miks mõned blogid on paremad kui teised

http://rizto.blogspot.com/

 

Rivo Sarapik

Olen Rivo. Päeva parima osa veedan meediaettevõttes. Sellest ülejäävast ajast kulub enamus fotograafiale - lisaks sahtlisse ja Flickrisse minevatele kaadritele jäädvustan Eesti filme ja nende valmimist, Jazzkaart ning PÖFFi. Siis veel pikamaajooksen, kuulan-kogun-mängin muusikat ja reisin.

Ajaveebnikuks sain poolkogemata, pea viis aastat tagasi. Lisaks isiklikule lehele teen vahelduva eduga kaastööd ka grupiblogis Fotodiip (http://foto.diip.ee).

Mu ajaveebi leiad siit: http://rivos.blog.ee, fotod aga siit www.flickr.com/photos/rivos

http://rivos.blog.ee

 

Sepp alias Viljar Sepp

Teate küll seda ütlust: "Kes ei oska, see õpetab (arvab)". Siin ma nüüd siis olen.

Autoriteedi sisendamiseks olgu öeldud, et esimese blogisissekande tegin väidetavalt "Tuesday, February 13, 2001, 8:09AM". Kohe esimese sissekandega - "proov, kalamaja" - saabus loomekriis. Jätkasin 2003.a. maikuus. Mingi hetk avastasin, et foto ütleb rohkem kui 63-68 sõna ning hakkasin ka neid lisama. Kuntsi ei oska, tegemist on tehn. dokumentatsiooniga.

Iseenda iseloomustamine on mina-pildi triumf reaalsuse üle. Tehku seda parem teised.

"Arvama" soostusin tõenäoliselt sellepärast, et saaks teile, kallid blogardid, halvasti öelda - selle eest, et ma eelmisel aastal ei võitnud. Kuna ma olen parasjagu dieedil, siis olen ilmselt eriti õel. Nüüd teate, kuidas karma töötab.

Nilbe inimene.

Sobivusel vaata:

http://sepp.offline.ee

 

Sulev Reisberg

Olen Sulev. Minu jaoks on bloginduses kõige tähtsam see, et nii sisu kui kujundus moodustaksid ühtse terviku. Meeldib, kui ajaveeb ei ole surutud oma tavapärasesse nelinurksesse raamistikku, vaid selles podiseb infoküllane magus puder, mis pidevalt üle brauseriakna keeb ja külastajaid oma maitsvate kirjatükkidega toidab.

Ametilt olen programmeerija, aga vabal ajal meeldib väga koos sõpradega kodumaa eri paigus seljakott seljas ringi rännata ning kui veel vaba aega üle jääb, siis viljelen ka pärimusmuusikat.

http://insener.com/pihlakaklubi/

 

Tauno Asuja

Blogindusega puutusin esmakordselt kokku oma hea 5 aastat tagasi, kui sai uuritud seda imeasja, mis lubas võhikule html keele pusimise asemel rohkem tähelepanu suunata sisule kui vormile. Tol ajal blogindus mulle külge ei hakanud, kuna verbaalse kõhulahtisuse käes ei vaevelnud.

Elujõulist ajaveebi hakkasin pidama 2 aastat tagasi, kuhu olen kuni tänaseni saatnud valgusega joonistatud infopakette. Mõned kiidavad, mõned ei leia kunsti - maitseid kui palju.

Peamiselt erutab mind ajaveebide hulgast noorte eesti fotoharrastajate blogid, mida sageli külastan. Samuti pakuvad mõnusat elamust säravad persoonid, kes oma läbielamisi ja mõtteid väga mahlases ja ladusas kirjasõnas talletavad.

Blongindusest ja fotografeerimisest vabal ajal püüan sotsiaaltöö erialal omandatud teadmisi ellu rakendada Tallinna Puuetega Inimeste Koja tegevjuhina töötades.

http://tasuja.blogspot.com

 

Tõnis Hiiesalu

Olen konkursi Eesti Ajaveeb 2007 ideeautor ja eestvedaja.

Ajaveebidega puutusin esimest korda kokku 5 aastat tagasi, kui Eestis võis blogisid sõrmedel ja varvastel üles lugeda. Kui õigesti mäletan, siis oli esimene ajaveeb, mida regulaarselt lugesin, hea sõbra Dektori päevik http://dektor.diaryland.com. Siis tekkis kohe tunne, et see blogivärk on midagi minu jaoks. Kuna Blogger oli sel hetkel veel lapsekingades ja igav, siis tõmbasin 2003 aasta lõpus käima Movable Type platvormil oma isikliku ajaveebi. Aja jooksul olen platvorme vahetanud ja täna kasutan Pixelposti, mis on spetsiallselt fotoblogimiseks mõeldud mootor. Lemmikteemad ongi foto ja muusika.

Vabal ajal töötan Elionis ärijuhina - tegelen IT ja Interneti arendusprojektidega. Erutab kõik, mis puudutab Internetiturundust ja uusi web 2.0 lahendusi.

http://tonis.insener.com/

 

Triin Tammert

Olen ajakirja Trend peatoimetaja ja Tartu Ülikooli üliõpilane, kellel peaks ühel kaunil päeval valmima bakalaureusetöö teemal "Avalikud blogid Eestis".

Alustasin blogimist oma isiklikus ajaveebis (http://tibutriin.blogspot.com) peaaegu kolm aastat tagasi. Umbes samal ajal sai alguse järjest süvenev blogisõltuvus - tänaseks avan hommikul blog.tr.ee enne uudisteportaali. :)

Olen ka üks Trendi blogi
(http://www.trendiajakiri.ee/est/blog) loojatest ja kaasautoritest.

Minu erilised lemmikud on paljud tavaliste inimeste igapäevaelust rääkivad ajaveebid - igaüks neist ainulaadne ja huvitav.

http://tibutriin.blogspot.com