Räägime reeglitest

Mis asi on ajaveeb?

Ajaveeb (ka blogi; inglise keeles weblog või web log, lühendatult blog „veebipäevik”) on eestikeelne vaste Interneti rakendusele, mis kujutab endast veebipäevikut. Postitused ajaveebi esitatakse kronoloogilises järjestuses, ning on üldjuhul avalikud kõigile Interneti kasutajatele. Ajaveebide kohta loe lähemalt http://ajaveebseminar.blogspot.com/.

Mis on konkursi eesmärk?

Selgitada välja, millised on hetkel Eesti blogimaastiku populaarseimad teemad ja kuumimad ajaveebid.

Kohtuda korraks ”teiselpool reaalsust” ja pidada maha üks korralik pidu nende teistmoodi tegelastega, kes kutsuvad ennast blogijateks. Kindlasti oled tähele pannud, et mõni ajaveeb on saanud Sinu igapäevaseks kaaslaseks – lugedes ja kommenteerides oled saanud killu kellegi elust. Kui leiad, et põnev oleks nende inimestega ka päriselt kohtuda, siis see pidu on just Sinu jaoks!

Kes saavad osaleda?

Et Sinu ajaveeb saaks osaleda konkursil, peab see olema registreeritud blog.tr.ee kataloogis. Kui Sind ei ole blog.tr.ee kataloogis, siis saad ennast lisada siit.

Kuidas toimub hääletamine?

Hääletamine kestab kaks nädalat (28. märts - 11. aprill). Hääletamiseks toimi järgmiselt:

 1) Mine saidile http://blog.tr.ee  ja kliki mõnel postitusel või leia oma lemmik ajaveebid blog.tr.ee kataloogist.

 

 

2) Sait kuvatakse koos blog.tr.ee hääletusribaga, millel klikkides avaneb hääletusvorm.

 

 

3) Hääletamiseks on kohustusilik täita järgmised väljad: Sinu nimi, Sinu valitud kategooriad ja kontakt. Tore oleks kui lisaksid sinu poolt valitud ajaveebile ka kommantaari – mis meeldis, millest võiks rohkem kirjutada jne.

 

4) Tulemusi näed saidilt http://2007.ajaveeb.ee

Tulemusi uuendatakse 10 minuti tagant.

Kui Sinu ajaveebi lugejad ei kasuta blog.tr.ee keskkonda, siis saad blog.tr.ee hääletusriba lisada oma ajaveebile bännerite alt. Kindlasti peab Sinu ajaveeb olema registreeritud ka blog.tr.ee kataloogis.

Iga ajaveebi poolt saad hääletada ühe korra.

Millised on kategooriad?

Kategooriad on lahendatud siltidega. Iga ajaveebiga võid siduda vabalt valitud silte. Et teha Sinu elu pisut lihtsamaks pakub süsteem Sulle hääletamisel võimalust valida juba teiste hääletajate poolt sisestatud siltide vahel. Uus silt kuvatakse saidil 2007.ajaveeb.ee olevas sildipilves alles siis, kui seda on kasutanud vähemalt kaks hääletajat.

Kes on arvajad?

Žürii asemel on seekord siit-sealt tuntud Arvajad, kes kommenteerivad vabal valikul sildipilve tekkinud ajaveebe. Arvajate ülessanne on kiita ja kritiseerida konkursile esitatud ajaveebe. Arvajate kommentaarid ei mõjuta konkursi tulemust.

Tahad saada arvajaks?

Kirjuta mulle (tonis at ajaveeb punkt ee) ja lisa oma pilt (laius110xkõrgus130) koos enesetutvustsega: Kes ma olen? Mina suhe ajaveebidega? Minu ajaveeb?

Kuidas selguvad parimad?

Peale seda kui hääletamine on läbi, panen ritta populaarsemad sildid ning vastavalt häälte arvule selgub siis iga sildi all ajaveebidest omaette pingerida.

Mis on auhindadeks?

Auhinna saavad ajaveebid, mis panevad kinni hääletajate poolt lisatud 20 kõige populaarsemat kategooriat. Seega tasub kasutada üldlevinud ja lihtsaid silte (Näiteks: muusika, foto, meedia, isiklik, reis, töö, poliitika, tehnika jne). Auhinnaks on ajaveebi pusa (siia tuleb pilt) ja tass (siia tuleb pilt).

Millal see kõik toimub?

28. märts -11. aprill – Avatud on hääletamine
Alates 28. märts - Arvajad kommenteerivad konkursile lisatud ajaveebe 
Aprillis toimub pidu, kus selguvad võitjad ja antakse kätte auhinnad

Kes korraldab?

Mina olen Tõnis Hiiesalu (e-post: tonis at ajaveeb punkt ee, mob: 53306296). Korraldan seda konkurssi koostöös blog.tr.ee saidiga.